Brzy budu školákem aneb co musím znát před vstupem do ZŠ

Jelikož se blíží zápis dětí do 1. ročníků základní školy, který se letos koná nově 5. a 6. dubna, připravili jsme pro Vaše děti workshop, kde si budou moci za účasti rodičů ověřit své znalosti a dovednosti potřebné pro úspěšný start v základní škole. Udělejte si, prosím, na Vaše děti čas a dne 30. března od 14 hodin do 16 hodin se při vyzvednutí svého dítěte z MŠ zastavte ve třídě Zelené. Workshop je určen především pro předškoláky, ale vyzkoušet si své znalosti a dovednosti mohou i děti, které se do školy chystají až za rok. Možná někteří rodiče zjistí, že školní připravenost nespočívá pouze v tom, že dítě je hodné, rádo a hezky kreslí nebo napočítá do deseti. Úkoly pracovních dílen se budou týkat také znalosti barev, tvarů, pojmů (před, nad, mezi, vedle, nahoře, dole, pod, apod.), vytváření skupin o daném počtu, pravolevé orientace, časového sledu, vyhledání rozdílů, určení hlásky na počátku či konci slov, rýmů, apod. Ono toho, co by mělo dítě před vstupen do základní školy znát, je opravdu hodně.