Uzavření mateřské školy + důležité informace

Vážení rodiče, milé děti, přinášíme důležité informace.

Od pondělí 30. 3. 2020 se po dohodě se zřizovatelem naše mateřská škola z důvodu nouzového stavu státu následkem epidemie koronaviru až do odvolání UZAVÍRÁ.

Nikdo z nás v tuto chvíli nevíme, jak se všechno bude vyvíjet dál. Není to nic příjemného, nicméně musíme teď respektovat situaci, která nastala a kterou můžeme my všichni alespoň maličko ovlivnit tím, že budeme zodpovědní a že budeme dodržovat všechna omezení, která se nám třeba nelíbí, ale jsou důležitá.

Nejdůležitější informace pro vás:

  •  vzhledem k uzavření MŠ můžete čerpat OČR na dítě, a to po celou dobu uzavření MŠ
  • nově mohou čerpat OČR také osoby, které jsou OSVČ
  • zápisy do ZŠ proběhnou bez dětí (více informací najdete na webových stránkách ZŠ)
  • pro rodiče uvažující o odkladu školní docházky(OŠD) : s jistotou víme, že tyto děti nebudou za těchto okolností vyšetřeny v ped. psychologické poradně včas, tedy pouze u zápisu oznámíte, že má vaše dítě návrh na OŠD a je k vyšetření objednáno
  • platby školného: za měsíc březen vám bude účtována pouze polovina školného (140,- Kč), za duben je platba u všech dětí po dohodě se zřizovatelem pozastavena
  • stravné: rodiče dětí, které budou v září 2020 nastupovat do ZŠ, již prosím pozastavte platbu